Święto Szkoły

Powstanie Listopadowe wybuchło w nocy z 29 na 30 listopada 1830 roku. Odegrało wielką rolę w podtrzymaniu świadomości narodowej i patriotycznych uczuć Polaków. Poświęcenie i bohaterstwo powstańców okupione represjami, zsyłkami i katorgami nie poszły na marne. Dzisiaj powracamy do tamtych wydarzeń mając świadomość, że dzięki heroicznej odwadze i niezłomniej wierze w Polskę nasze państwo odzyskało niepodległość.

29 listopada zawsze świętujemy, gdyż to dzień naszego patrona.  W tym roku mija 187 lat od pamiętnej nocy, kiedy grupa młodych spiskowców pod wodzą Piotra Wysockiego atakiem na Belweder rozpoczęła akcję powstańczą.

Chcąc uszanować i uczcić tę rocznicę uczniowie klasy 7c i szkolny chór przygotowali montaż słowno-muzyczny. Wsłuchując się w treść Reduty Ordona i Warszawianki, po raz kolejny przekonaliśmy się, że wartości, o które walczyli powstańcy są ponadczasowe. Autonomia, niepodległość, wolność to najwyższe dobro, za które nasi przodkowie zapłaci swoim życiem. Winniśmy im cześć i pamięć.

„…Nie wstydźmy się kochać Polski,

nie mówmy o niej tylko od święta.

Ginęli za wolność ludzie.

Musimy o tym zawsze pamiętać.”

Anna Oleszczuk