Charytatywna akcja klasy 4B

Akcja zbiórki karmy i artykułów dla zwierząt zakończyła się sukcesem.

Dziękujemy za hojność i okazane serce.

Uczniowie naszej szkoły, wrażliwi na krzywdę zwierząt, ochoczo przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych psów i kotów, która została zorganizowana w dniach 1.-12.12.2017r.

Zebraliśmy kilkadziesiąt puszek i paczek karmy dla psów, zabawki, przysmaki, obroże, ręczniki, koce.

Przyniesione rzeczy zostały posegregowane, zapakowane i 15. 12. przewiezione do Schroniska i Fundacji. Spotkaliśmy się z wolontariuszką- panią Dorotą. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca wolontariusza oraz zapoznaliśmy się z innymi formami pomocy, takimi jak: adopcja, domy zastępcze.

Serdecznie dziękujemy Tosi Nienajadło, Oliwi Zawadzkiej, Zosi Zielińskiej, Zuzi Blusiewicz pomysłodawczyniom akcji.

Dziękujemy Wiktorii Bojanowskiej, Michałowi Pontkowi, Patrykowi Lenardowi i Zosi Zielińskiej za pomoc w pakowaniu i segregowaniu darów pod opieką wychowawczyni.

Szczególne podziękowania za bezinteresowną pomoc dla taty Tosi Nienajadło za dostarczenie darów do schroniska, oraz dla rodziców Zosi Zielińskiej za przewiezienie darów do Fundacji.

Z pewnością miło było sprawić taką niespodziankę bezdomnym, opuszczonym zwierzakom. O efekcie świadczy wymalowany psim ogonem uśmiech i błysk nadziei w kocich oczach… być może pewnego dnia znajdzie się ktoś, kto podaruje im prawdziwy dom, otoczy miłością i opieką.

Uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą o tym, że każde żywe stworzenie potrzebuje akceptacji.

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy i zachęcamy do pomocy potrzebującym zwierzętom przez cały rok.

Akcja miała na celu uwrażliwić dzieci na potrzeby zwierząt, uczyć je odpowiedniej postawy wobec nich oraz nietolerancji wobec okrucieństwa i przedmiotowego traktowania. Mamy nadzieję, że nasze wysiłki poprawią los wielu psów i kotów w schroniskach.

Opracowała: Dorota Wawrzkowicz

Tu ofiarowaliśmy Wasze dary:

Tu o nas napisali