Wiwat Maj, 3 Maj...

•
  • 27 kwietnia w 60tce odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Oczywistym pretekstem do zorganizowania go, stała się rocznica uchwalenia nowoczesnej, pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) spisanej konstytucji.
  • Kilka dni wcześniej, chętni uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych na zajęciach koła historycznego, pod kierunkiem pani Karoliny Nawrockiej zgłębiali przebieg burzliwych obrad polskiego Sejmu sprzed 227 lat. Następnie spośród siebie wytypowali trzyosobowe drużyny, które wzięły udział w konkursie. Okazało się, że uczniowie wynieśli z zajęć dość szczegółową wiedzę i podczas quizu bez większego problemu poprawnie odpowiadali na wylosowane pytania. Wyniki okazały się bardzo wyrównane. Jednak w finale, o zajęciu ostatecznego miejsca na podium mogło zdecydować zakręcenie kołem fortuny. Żadna drużyna nie zrezygnowała z tego przywileju, podejmując ryzyko groźby utraty punktów. I niestety niektórym grupom przyszło pożegnać się ze zwycięstwem. Zabawa była emocjonująca, ale jak widać hazard bywa nieopłacalny.
  • Nie zmienia to faktu, że wszyscy uczestnicy konkursowej rywalizacji zostali nagrodzeni przez panią Karolinę szóstką z historii i pamiątkowym dyplomem wręczonym na sali gimnastycznej podczas Dnia Kuby.
  •