2B i 2C w Szkole Kaligrafii

Na początku października uczniowie klas IIb i IIc uczestniczyli we wspaniałej wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Zwiedzaliśmy zabytkowy skansen położony na malowniczym terenie nad Sierpnicą. Główną atrakcją była jednak wyjątkowa lekcja kaligrafii. Przenieśliśmy się do szkoły z lat 50-tych XX wieku. Już samo wyposażenie izby szkolnej wprowadziło nas w atmosferę minionej epoki. Uczniowie, ubrani w fartuszki szkolne z tamtych lat, kaligrafowali litery stalówką i atramentem w specjalnych zeszytach. Dzieci z wielkim zapałem pisały litery i wspaniale się przy tym bawiły, co widać na załączonych zdjęciach. Lekcja kaligrafii w muzealnej izbie to niezapomniane wrażenia, zwłaszcza w kontekście rocznicy 100-lecia powstania naszej szkoły.

Dopełnieniem dnia pełnego wrażeń było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Justyna Panufnik