• Odwiedziło nas: 2079279

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Janusz Korczak

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi i milsi. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie klasy 5 b wraz z wychowawczynią wybrali się na do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 240 na jasełka bożonarodzeniowe. Występ w wykonaniu dzieci wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swoim talentem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku… Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie podarowaliśmy prezenty ufundowane przez Rodziców uczniów z klasy 5 b. Po występie i wspólnym kolędowaniu udaliśmy się do sali, gdzie odbyły się gry i zabawy integracyjne.

Głównym założeniem naszych zajęć było pokazanie dzieciom, że ludzie różnią się od siebie, nie wszyscy są w pełni sprawni, ale to nie znaczy, że są gorsi od pełnosprawnych. Aby przygotować dzieci do spotkania z osobami niepełnosprawnymi, przeprowadziłam warsztaty na temat funkcjonowania i komunikacji takich osób. Atrakcją była możliwość poznania elementów Polskiego Języka Migowego i przemiganie swojego imienia. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.

Serdecznie dziękuję uczniom klasy 5 b, którzy zdali egzamin z tolerancji i niesienia radości innym.

Dziękuję WSZYSTKIM RODZICOM uczniów z klasy 5 b za bezinteresowną pomoc. Szczególne podziękowania kieruję dla pani Dominiki Grodzkiej, Bernadety Mówki, Katarzyny Zbrzeźniak, za pomoc w zorganizowaniu spotkania integracyjnego i zakup prezentów.

Dziękuję Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 240 w Warszawie za zaproszenie i bardzo ciepłe przyjęcie oraz za podarowane nam piękne prace plastyczne.

Dziękuję za okazane serce.

Dorota Wawrzkowicz