Historyczny sukces uczniów z klasy 8b

W październiku ubiegłego roku, przed najstarszymi uczniami południowo praskich szkół pojawiła się możliwość wystartowania w  XV Dzielnicowym Konkursie Katyńskim pt. "Polegli na nieludzkiej ziemi...".

Nasi ósmoklasiści pod opieką pani Karoliny Nawrockiej podjęli wyzwanie. Przez kilka tygodni, w ramach przygotowań uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Katyńskim w Warszawie.

1 grudnia 2018 r.  w XLVII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się pierwszy etap konkursu. Uczestnicy dostarczyli organizatorowi przygotowany przez siebie 10 minutowy reportaż filmowy na temat zbrodni katyńskiej oraz wzięli udział w grze terenowej. Wyznaczone zadania wykonywali w dwuosobowych zespołach.

Finał konkursu odbył się 7 marca 2018 r. we wcześniej wspomnianym liceum.

Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 8b  - Mateusz Fidura i Łukasz Siudmak zajęli I miejsce.

Bardzo się cieszymy z sukcesu naszej drużyny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim zwycięzcom.

Anna Oleszczuk