Pamiętamy o Bohaterach

W czwartek 29 października nasi uczniowie z klas drugich uczestniczący w zajęciach Koła Biblijnego i świetlicy szkolnej odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej znajdujące się w pobliżu szkoły.  Przy Pomniku 21 Warszawskiego Pułku Piechoty Dzieci Warszawy, u zbiegu Alei Waszyngtona i ulicy Grenadierów  uczniowie zapalili znicze i w ten sposób oddali hołd żołnierzom i harcerzom poległym w obronie Warszawy.

21 Pułk Piechoty Dzieci Warszawy był oddziałem piechoty Wojska Polskiego, wchodził w skład 8 Dywizji Piechoty, stacjonował w Garnizonie Warszawa.
W dniu 15 września 1939 r. przybył na Grochów gdzie w rejonie ulic: Międzyborskiej, Grenadierów i Jerzego Waszyngtona utworzył redutę, której Niemcy nie zdołali zdobyć aż do dnia kapitulacji Warszawy.
Pułkiem dowodził pułkownik Stanisław Sosabowski. Straty pułku wyniosły ponad 1500 zabitych zaginionych i rannych, tj. około 40% stanu.

Informacje i zdjęcie pochodzą z: http://www.twoja-praga.pl