Święto-szkolne konkursy

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w czasie przypadającej kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego - Patrona 60tki, uczniowie klas IV-VI brali udział w szkolnych konkursach: historycznym i plastycznym.

Artystyczne, jak zawsze zorganizowane przez panią Kasię Szlaską były dwa: "Powstanie Listopadowe 1830 - 1831" i "Szkoła marzeń".

Uczestniczyło w nich wielu chętnych, a na szczególne wyróżnienie zasłużyli:

W konkursie "Powstanie Listopadowe 1830 - 1831"

1. miejsce: Michał Biały
  2. miejsce: Ola Piszcz
  3. miejsce: Tolek Frąckiewicz

• Olek Górka
  • Bartosz Barc
  • Justyna Karaś
  • Kinga Zych
  • Filip Garbiak

W konkursie "Szkoła marzeń"

1. miejsce: Kacper Niedźwiecki
  2. miejsce: Wiktoria Mikołajczak
  3. miejsce: Kinga Zych

• Piotr Trociński
  • Gabrysia Pańczyniak
  • Karolina Bzówka
  • Kajetan Grabowski
  • Ola Piszcz

Zdobyte nagrody zostały wręczone przez panią Kasię i panią dyrektor po zakończeniu uroczystej akademii.

Uśmiech

Quiz historyczny przygotowała pani Karolina Nawrocka. Był on zatytułowany " Patron Szkoły - Powstanie Listopadowe". W jury zasiedli: pani Justyna Dańda, pani Alicja Piszcz i pan Piotr Rostkowski.

Rywalizowały ze sobą zespoły klasowe powołane na poziomie klas  piątych i szóstych. Okazało się, że uczniowie solidnie się przygotowali, wiedza o naszym Patronie nie była im obca. Znali wiele faktów z przebiegu walk powstańczych 1830-1831 roku, niewiele pytań ich zaskoczyło. Na poziomie klas szóstych pierwsze miejsce zajęła  6c, druga była 6b, natomiast trzecie miejsce pozostało dla 6a. Na poziomie klas 5 pierwsze miejsce zajęła klasa 5a, drugie 5c, klasa 5b musiała zadowolić się miejscem trzecim. Na szczególne wyróżnienie zasługieje uczeń klasy 5b - Marcel Mickiewicz, który wykazał się ogromną, szczegółową wiedzą na temat Powstania Listopadowego.
Trzeba przyznać, że publiczność również stanęła na wysokości zadania. Bardzo żywo dopingowała swoich przedstawicieli. Zabawa była doskonała i dla uczestników i dla widowni.