22 Szczep "Watra" 1915-2015

Tegoroczne Święto Barw Szczepu przypadło w bardzo szczególnym momencie - w czasie obchodów 100-lecia 22 Szczepu "Watra". Ten kończący się już, wspaniały jubileuszowy rok harcerze i harcerki "Watry" uhonorowały różnymi bardzo ważnymi projektami i wydarzeniami: zlotami, rajdami, zdobywaniem sprawności, uroczystymi apelami, ogniskami, defiladą ulicami Starego Miasta, zlotem Watrozaurów, nagraniem płyty z watrzańskimi piosenkami, wystawami, wywiadami,  konferencją o znaczeniu harcerstwa we współczesnej szkole i społeczności lokalnej.

Na murach 60tki od 1975 roku wisi tablica odsłonięta w 60 rocznicę założenia 22 WDH na Grochowie. Wczoraj pani dyrektor Izabela Pielat-Świerczyńska odsłoniła, drugą upamiętniającą 100lecie tablicę, ufundowaną przez grono pedagogiczne, pracowników, Radę Rodziców i uczniów naszej placówki.

Stało się tak, ponieważ Szkoła Podstawowa Nr 60 z 22 Szczepem związana jest niemal od początku. Są prawie równolatkami. Na przełomie tych stu lat, wielu naszych uczniów zasilało harcerskie szeregi. Wstępowanie do harcerstwa stawało się   tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. W grochowskiej drużynie uczyło się życia, poznawało, ale też tworzyło historię. Podejmowało trudne wyzwania. Wreszcie tu rodziły się uczucia, zawiązywały małżeństwa. O trwałości powstałych przyjaźni można było się przekonać na wczorajszej uroczystości. Przybyło na nią wielu znamienitych gości, ale przede wszystkim bardzo ze sobą zżyta harcerska brać. I nie ważne, czy są to juniorzy, czy seniorzy, są to przyjaciele, których łączą wspólne sukcesy, troski, radości, przeżyte przygody.

Chylimy czoła przed Dostojmymi Jubilatami - 22 Sczepem "Watra". Dziękujemy za to co dajecie naszym dzieciom. Za Waszą niezłomność, wytrwałość i dokonania. Trzymamy kciuki za dalszą piękną działaność - promowanie harcerskich ideałów, które przeradzają się w ogromny wychowawczy sukces. Życzymy kolejnych, wspaniałych jubileuszy.

Wdzięczni nauczyciele, pracownicy, rodzice i uczniowie SP nr 60