W hołdzie Ojcu Świętemu

Grupa uczniów pod kierunkiem pani Joanny Gąski przygotowała montaż słowno-muzyczny o Świętym Janie Pawle II. Uroczystość była związana z obchodzonym kilka dni temu Dniem Papieskim. Dzień 16 października został ustanowiony świętem przez Sejm RP w dniu 27 lipca 2005 roku w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory (wikipedia.org).

Wsłuchiwaliśmy się w ulubione pieśni Karola Wojtyły wyśpiewane przez szkolny chór, wysłuchaliśmy opowiadania, wiersze o papieżu, a w tle oglądaliśmy przygotowane przez pana Piotra Rostkowskiego slajdy. Na koniec usłyszeliśmy skierowane do nas słowa Ojca Świętego. Niech to przesłanie pozostanie w naszych sercach. "Niech towarzyszy naszej pielgrzymce do domu Ojca, z którego nasz ukochany papież patrzy na nas i nam błogosławi”.

P.S. Pani Joasia podziękowała i wręczyła nagrody wszystkim uczestnikom „Konkursu Wiedzy o Świętym Janie Pawle II”.

I miejsce zajęła Anna z kl. VI b

II miejsce zajął Antoni z kl. VI b

III miejsce zdobył Łukasz z kl. VI b

IV miejsce zdobyła Marysia z kl. IV b