Poznaj bezpieczny internet

Uczniowie klas III ukończyli kurs e-learningowy „Poznaj bezpieczny Internet".

Od kwietnia do czerwca br. uczniowie klas III uczestniczyli w kursie e-learningowym odbywającym się na platformie edukacyjnej „Dajemy Dzieciom Siłę”. Kurs został przygotowany przez Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) we współpracy z Fundacją Orange. Treści realizowane w czasie kursu są zgodne z obowiązującą Podstawą Programową oraz wpisują się w realizowany przez szkołę program „Chronimy dzieci”.

Kurs składał  się z 8 modułów, w których dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zadaniem użytkownika szkolenia  było  zdobycie 7 stopni wtajemniczenia i dołączenie do drużyny Sieciaków. Na zakończenie kursu każdy uczeń otrzymał dyplom, co zostało uwiecznione na zdjęciach.