Rok Ireny Sendlerowej

W Roku Ireny Sendlerowej podejmujemy różne aktywności popularyzujące postać i zasługi wielkiej Polki. W kwietniu i maju klasy 4bcd 6c 7abc uczestniczyły w warsztatach na temat życia i działalności Ireny Sendlerowej. Na podstawie filmu rozmawialiśmy o tym, czy dziś my możemy realizować zasady, którymi kierowała się Irena Sendlerowa:

Każdemu kto tonie, należy podać rękę.”

Ludzi dziel tylko na dobrych i złych. Narodowość, pochodzenie, wykształcenie nie mają znaczenia. Ważne, jakim się jest człowiekiem.”

Po dyskusji uczniowie rysowali plakaty ilustrujące owe zasady lub plakaty nawiązujące do historii Ireny Sendlerowej.

W maju zorganizowana została wystawa prac uczniów, rozwieszono też plakaty informujące o ważnych miejscach związanych z Ireną Sendlerową oraz promujące film fabularny i książki o Niej.

Anna Dębińska-Żytkiewicz