• Odwiedziło nas: 1944147

Warsztaty w Domu Spotkań z Historią

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości, klasa 7a uczestniczyła w warsztatach w Domu Spotkań z Historią. Uczniowie zapoznali się z wydarzeniami poprzedzającymi odzyskanie niepodległości oraz sposobami dokumentowania tych ważnych dla Polski momentów. Szczególną rolę odegrały w tamtym czasie fotografie wybitnego fotoreportera Mariana Fuksa, który w nowatorski sposób dokumentował te wyjątkowe dla Polski wydarzenia, a także życie codzienne mieszkańców miast po 1918 roku. Młodzież obejrzała archiwalne fotografie Fuksa i dokonała analizy okoliczności ich powstania. Lekcja w Domu Spotkań z Historią w ciekawy sposób wzbogaciła wiedzę uczniów o jednym z najważniejszych okresów w historii Polski.

Agnieszaka Piskorska