Ślubujemy

30 listopada 2018 roku o godzinie  8.30 pierwszoklasiści z 60tki złożyli swoją pierwszą w życiu publiczną przysięgę i zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 60. Wyjątkowości temu wydarzeniu dodawał fakt, iż ślubowanie przypadło w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i w 100 rocznicę nadania numeru naszej szkole.

Wszyscy zgromadzeni, w obecności pocztu sztandarowego uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Odczytany został także list pana premiera Mateusza Morawieckiego, napisany specjalnie na nasz jubileusz. Pan premier podarował szkole polskie flagi, które wręczono wyróżnionym uczniom.

Po skierowaniu kilku słów do uczniów, pan dyrektor czyniąc honory króla, uzbrojony w wielki  żółty ołówek, każdego wystrojonego w studencki biret pierwszaka mianował rycerzem – przedstawicielem  najstarszej praskiej szkoły. Świadkami ceremonii byli goście – rodzice, dziadkowie i bliscy pierwszaków.

W finałowej części spotkania uczniowie,  zaprezentowali program artystyczny o charakterze patriotycznym, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Gdy było już „po wszystkim” zadowolone dzieciaki razem ze swymi wychowawczyniami i zaproszonymi gośćmi udały się na przygotowany przez rodziców poczęstunek i ofiarowany przez dyrektora tort.

Clea Moreno, Anna Oleszczuk