W tę mroźną noc...

•
      •       "W tę mroźną noc nic nie umiem Ci powiedzieć, bo słowo staje się Ciałem. Jezus jeszcze raz przychodzi do Ciebie. Jeżeli dobrze wytężysz wzrok to między wieżowcami, jasnymi ulicami zobaczysz gwiazdę, znak Boga, że stało się coś nadzwyczajnego.

Boże Narodzenie, ileż wzruszeń budzi w nas to jedno z najpiękniejszych świat chrześcijańskich. Koloryt i szczególna atmosfera Świąt Bożego Narodzenie pozwala nam oderwać się od szarej rzeczywistości i dostrzec innych wokół nas. Ujrzeć piękno i nim się zachwycić, doznać dobroci i okazać ją innym, przeżyć radość spotkania w gronie najbliższych".

• To tekst zaczerpnięty ze scenariusza montażu słowno-muzycznego, który w minioną środę obejrzeli uczniowie i nauczyciele klas 4-8. Wygłaszanej prozie, poezji, fragmentowi ewangelii św. Łukasza oraz życzeniom pokoju, radości i miłości towarzyszył śpiew kolęd i pastorałek. Grupa aktorów i szkolny chór wprowadził  w radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.
  • Do płynących ze sceny życzeń dołączył pan dyrektor, który także pięknie podziękował uczniom i nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie występu.
  • WESOŁYCH ŚWIĄT :)

Anna Oleszczuk