Ślubujemy!!!

W przypadającą dziś  186 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego nasza 60tka obchodziła Dzień Patrona. Przy tej okazji, tradycyjnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Dzieci z 1 A i I B zostały pasowane na uczniów najstarszej praskiej szkoły.

Specjalnie na to wydarzenie przybyli niecodzienni goście: Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan Minister Jan Józef Kasprzyk, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe Pan Jarosław Karcz, hm. Magdalena Masiak - członkini Rady Naczelnej Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Szczepowa 22 Szczepu Watra  Malwina Demczuk.

Nie zabrakło ciepłych słów pod adresem naszej szkoły, a dla uczniów życzeń wspaniałej, uczniowskiej przygody. Najmłodszych kolegów powitała też Małgosia z klasy VB:

Wytrwałości niech Wam nie brakuje, niech Was z daleka mijają dwóje.

Niech Was jedynki nie spotykają, a szóstki same się do Was pchają!

Szanujcie innych wzorem Patrona, niech złość – miłości w Was nie pokona.

Niech dobre słowo na ustach gości,  niech Wam nie braknie nigdy radości!

Dzieci ślubowały, że będą dobrymi Polakami, uczniami i kolegami, na których zawsze będzie można liczyć.

Trzymamy kciuki Uśmiech

Tu o nas napisano: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych