• Do wakacji: WAKACJE!!!
  2. Sport w "60-tce"

Sport w "60-tce"

SPORT

Dzięki współpracy z Praską Areną Futbolu murawa naszego szkolnego boiska na czas jesienno-zimowy jest przykrywana nowoczesną halą pneumatyczną. Tym samym mamy możliwość gry piłkę nożną przez cały rok.

Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie zapoznają się z takimi dyscyplinami sportu jak:

• lekka atletyka
  • piłka siatkowa
  • piłka koszykowa
  • piłka ręczna
  • piłka nożna
  • tenis stołowy
  • unihokej
  • dwa ognie usportowione
  • ringo
  • badminton
  • palant

Mimo, iż nie jesteśmy szkołą sportową, rokrocznie reprezentacje naszej szkoły zajmują medalowe

miejsca w Mistrzostwach Dzielnicy w grach zespołowych i lekkiej atletyce.

W 2001 roku reprezentacja chłopców klas VI w piłce siatkowej zdobyła Mistrzostwo Dzielnicy,

następnie II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży i VIII miejsce w Mazowieckich Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej.

W 2003 roku reprezentacje dziewcząt i chłopców klas VI w piłce siatkowej

zdobyły Mistrzostwo Dzielnicy, II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, a na Mazowieckich Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej  chłopcy zajęli VII miejsce, a dziewczynki IX.

W roku szkolnym 2009/2010 kolejny sukces w piłce siatkowej odniosła reprezentacja dziewcząt klas VI

zdobywając Mistrzostwo Dzielnicy i II miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W roku 2010/2011  reprezentacja dziewcząt klas VI w piłce koszykowej

zdobyła Mistrzostwo Dzielnicy i VII miejsce w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, a uczennica klasy V

I miejsce w Dzielnicy i XII w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w biegach przełajowych.

Uczniowie naszej szkoły mogą uczestniczyć w sportowych zajęciach pozalekcyjnych /gry sportowe, łucznictwo/.

"Wyłapywane przez nasze oczy" talenty sportowe kierujemy w określonych kierunkach i kilkoro z

naszych uczniów jest już utytułowanymi zawodnikami w łucznictwie, kajakarstwie, piłce siatkowej.

Czekamy na kolejne sukcesy gdyż nasi uczniowie trenują również koszykówkę, wioślarstwo, piłkę nożną,

gimnastykę artystyczną, pływanie i taniec.