• Do wakacji: WAKACJE!!!
  1. Start
  2. Chór "60-tki"

Chór "60-tki"

Chór 60-tki istnieje nieprzerwanie od 1996 roku. Jest więc pełnoletni. U nas „śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej”, a ponieważ śpiewanie przeżywa ostatnio  renesans,  sala 58 gdzie odbywają się zajęcia „pęka w szwach” . W zajęciach biorą udział uczniowie klas IV-VII. W roku szkolnym 2015/2016 dołączyły do nas dzieciaki z klas młodszych. Wielu z nich zapał nie opuścił, przybiegają na próby, chętnie śpiewają. I trzeba przyznać, że są dla nas bardzo ważni.

Przez cały rok pracujemy nad przygotowaniem piosenek na szkolne uroczystości. Występujemy w różnych międzyszkolnych konkursach. Coraz więcej dzieci nie zważając na stres i tremę chce śpiewać solo przed publicznością. U nas mają taką możliwość.

Dobieramy różny repertuar - bardzo poważny związany z obchodami świąt, ale tez lekki, łatwy i przyjemny, który szybko wpada w ucho. Poza rozwijaniem swojego talentu dzieci uwrażliwiają się, kształtują poczucie estetyki. Zdobywają potrzebę czynnego udzialu w życiu szkoły,  uczą się  pracy w zespole, podejmują odpowiedzialność za efekty wspólnej pracy, a co za tym idzie integrują się.   I przede wszystkim uczą tolerancji dla artystycznych poczynań kolegów.

Podsumowując - poprzez uczestnictwo w takich zajęciach jak chór, dzieci przełamują nieśmiałość, wzmacniają motywację, wyzwalają aktywność. Zapraszamy wszystkich chętnych z talentem, a nawet bez :)

W roku szkolnym 2017-2018 śpiewamy we wtorki na ósmej godzinie lekcyjnej 14.55- 15.40. i  w środy przed pierwszą godziną lekcyjną 07.30 - 8.00Uśmiech