Szkoła Podstawowa nr 60 im. Powstania Listopadowego

Jadłospis

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1698051
  • Do końca roku: 163 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Samorząd Uczniowski 0-3

PLAN  PRACY 

MAŁEGO  SAMORZĄDU  UCZNIOWSKIEGO

R. SZK. 2016/2017

Opiekunowie: Katarzyna Grodzka, Alina Ślaska

 

Nazwa działania

Opis działania

Realizujący

Termin realizacji

 

Nowy rok szkolny

 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 20016/2017

 

 

Ustalenie planu działań na cały rok

 

Organizacja Samorządów Klasowych klas III

Aktualizacja informacji na tablicy MSU

 

Konkurs na wybór nazwy i logo MSU

 

 

Powitanie uczniów klas I –  uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 2a

 

Przygotowanie upominków dla klas I przez klasy trzecie

 

Konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Bezpiecznie w szkole”, „Bezpieczna droga  do szkoły”

 

Wyznaczeni nauczyciele klas I-III

 

Opiekunowie Samorządu

 

Opiekunowie Samorządu

 

 

Opiekunowie Samorządu

Żaneta Łukasik

 

Alicja Zapalska

 

 

 

Wychowawcy klas III

 

 

Wychowawcy klas 1-3

Alina Ślaska

 

01.09.2016

 

 

wrzesień

 

wrzesień

 

 

wrzesień/ październik

 

wrzesień/

październik

 

 

wrzesień/

październik

 

wrzesień/

październik

 

Święto Edukacji Narodowej

 

Dzień Nauczyciela - uroczystość   przygotowana

przez uczniów klasy  2e  + przygotowanie laurek

z życzeniami                    

 

Alina Ślaska

 

 

14.10.2016r.

 

 

Święto Niepodległości

 

Uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 3c.

 

Anna Banaszczyk 

 

listopad

 

Święto Szkoły

 

Ślubowanie klas pierwszych -  uroczystość przygotowana przez uczniów klas 1.

 

Konkurs plastyczny pt. „Moja szkoła” dla kl.2

Konkurs literacki  pt. „Moja szkoła”

dla kl. 3 (indywidualnie lub klasowo)

 

Wycieczka autokarowa „Szlakiem Powstania Listopadowego” klasy 3

 

Wychowawczynie klas I

 

 

Joanna Rozbiewska kl. 2

Agnieszka Szczepańska kl.3

 

 

Wychowawczynie klas III

 

listopad

 

 

listopad

 

 

 

listopad

 

 

Akcje charytatywne

 

 

Udział wszystkich klas na terenie szkoły w akcjach charytatywnych organizowanych przez instytucje lokalne

 

Opiekunowie Samorządu

Wychowawcy klas 1-3

 

na bieżąco

 

Święta tuż,

 tuż ….

 

Organizacja Mikołajek wg. uznania wychowawców

 

Mikołajki – przedstawienie „Kabaret na jednej nodze” – klasa 3b

 

Odwiedziny w Domu Seniora – przedstawienie klasa 3b

 

Kartka świąteczna – Dom Seniora

 

 

Tradycje świąteczne, wspólne kolędowanie

Wigilie klasowe wg. uznania wychowawców

 

Kolędowanie - uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 2b

 

Wychowawcy klas I-III

 

Katarzyna Grodzka

 

 

Katarzyna Grodzka

Hanna Kania

 

Wychowawcy świetlicy klasy 3

 

Wychowawcy klas 1-3

 

 

Renata  Zielińska

 

grudzień

 

grudzień

 

 

grudzień/styczeń

 

 

grudzień

 

 

grudzień

 

 

grudzień

 

W nowym roku 

 

Wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków –  uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 2d

 

Apel podsumowujący pracę w I semestrze 

Podsumowanie pracy w I semestrze Rady Uczniowskiej

 

Bezpieczne ferie zimowe  -  uroczystość przygotowana przez uczniów  klasy 1a

 

Bal karnawałowy dla klas I-III

 

 

 

Żaneta  Łukasik 

 

 

Opiekunowie Samorządu

 

 

 

Katarzyna Powierża

 

 

Wychowawcy klas I-III 

 

styczeń

 

 

luty

 

 

 

luty

 

 

styczeń/luty

 

Już wiosna

 

Powitanie wiosny - uroczystość przygotowana przez uczniów klas 1-3 i dzieci klasy 0

 

Wielkanoc -  uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 2c

 

Święto Ziemi –  uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 3d

 

Wychowawcy klas 0 -III 

 

 

Joanna Rozbiewska

 

 

Magda Prusińska

 

marzec

 

 

kwiecień

 

 

kwiecień

 

Piękna nasza Polska cała…

 

Konstytucja 3 Maja -  uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 3a

 

Agnieszka  Szczepańska   

 

maj

 

Wszyscy kochamy Mamy

 

Dzień Matki -  uroczystość przygotowana przez dzieci klas 0

 

Wychowawczynie klas 0

 

 

maj

 

Kończymy rok szkolny

 

 

Dzień Dziecka – wspólna wycieczka klas 0 -III

lub zabawy z różnych stron świata – na poziomach klas

 

Podsumowania działalności SU w 2 półroczu

 

Bezpieczne wakacje –  uroczystość przygotowana przez uczniów klasy 1b

 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przygotowana przez uczniów klas I-III

 

Wychowawcy klas 0-III

 

 

Opiekunowie Samorządu

 

Karolina Walendziak

 

 

Wychowawcy klas I-III

 

 

czerwiec

 

 

czerwiec

 

czerwiec

 

 

czerwiec

 

 

Rozwijanie zainteresowań

i zdolności uczniów

 

 

Przydzielenie opiekunów dodatkowych konkursów pozaszkolnych po otrzymaniu informacji od metodyka kształcenia zintegrowanego

 

Udział uczniów klas I-III w eliminacjach konkursów dzielnicowych

 

Opiekunowie Samorządu

 

 

 

Wychowawcy klas I-III

Alicja Zapalska

 

Cały rok szkolny

 

 

Cały rok szkolny

 

Tablice - aktualizowanie

 

Koncerty muzyczne

 

 

Akcja elektrośmieci

 

Dekoracje dostosowane do aktualnych potrzeb

 

 

 

4-5 wybranych koncertów

Quizy i konkurs na odpowiednie zachowanie podczas koncertów

 

Włączenie rodziców w akcję zbierania starych urządzeń w zamian za otrzymanie i zbieranie kuponów  wymienianych na pomoce dydaktyczne (Szkoła jest zgłoszona): plakaty, informacje na stronę na zebraniach, przypominanie itp.

 

 

Opiekunowie Samorządu

 

 

 

Opiekunowie Samorządu

Opiekunowie Samorządu

Wychowawcy klas 0-III

 

Opiekunowie Samorządu

Wychowawcy klas

 

Cały rok szkolny

 

 

Wybrane

miesiące

 

 

Cały rok szkolny

 

 

KONKURSY  ZAPLANOWANE:

  • Ewa Kosiorek - 3 konkursy w ramach zajęć komputerowych:
  1. W grudniu - konkurs plastyczny dla uczniów kl. 2 - 3  „Bezpieczny Internet” (zw. z Międzynarodowym Dniem Bezpiecznego Internetu - 8 II 2017).
  2. W styczniu konkurs grafiki komputerowej dla uczniów kl. 2 „Warszawa moje miasto”.
  3. W kwietniu konkurs prostej animacji komputerowej dla uczniów kl. III „Najciekawsze miejsca w Polsce”.
  • Agnieszka Szczepańska – konkurs na list „Polska, złota jesień” dla uczniów kl. 3 - październik

ZESTAWIENIE PRZYDZIELONYCH UROCZYSTOŚCI – Podział widzów na 2 grupy

  • Klasy 0

 Dzień Matki – maj 2017

  • Klasa I a – Katarzyna Powierża

Ślubowanie – listopad 2016

Bezpieczne ferie – luty 2017

  • Klasa I b  –  Karolina Walendziak 

Ślubowanie – listopad 2016               

Bezpieczne wakacje – czerwiec 2017

  • Klasa II a – Alicja Zapalska –

Powitanie klas pierwszych – wrzesień/październik 2016

  • Klasa II b - Renata Zielińska –

Kolędowanie – grudzień 2016

  • Klasa II c – Joanna Rozbiewska –

Wielkanoc – kwiecień 2017

  • Klasa II d – Żaneta Łukasik –

Dzień Babci i Dziadka – styczeń 2017

  • Klasa II e – Alina Ślaska –

Dzień Nauczyciela – październik 2016

  • Klasa III a – Agnieszka Szczepańska –

Prezenty dla klas I - wrzesień/październik 2016

Konstytucja 3 Maja – maj 2017

  • Klasa III b – Katarzyna Grodzka –

Prezenty dla klas I - wrzesień/październik 2016

Mikołajki – grudzień 2016

Dom Seniora – grudzień 2016/styczeń 2017

  • Klasa III c – Anna Banaszczyk –

Prezenty dla klas I - wrzesień/październik 2016

Święto Niepodległości – listopad 2016

  • Klasa III d – Magda Prusińska –

Prezenty dla klas I - wrzesień/październik 2016

Dzień Ziemi – kwiecień 2017