• Do wakacji: WAKACJE!!!

Lato w Mieście 2018

Warszawski Program „Lato w Mieście 2018”

W roku szkolnym 2017/2018 Warszawski Program „Lato w Mieście” zaplanowany jest od 25 czerwca - 31 sierpnia 2018 r. Uczniowie, w tym czasie, będą mogli skorzystać z bardzo bogatej propozycji zajęć.

W ramach Programu Wakacyjne Placówki Edukacyjne, funkcjonujące przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku, w godz. od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewnią opiekę nad najmłodszymi. W placówkach organizowane będą m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, edukacyjne, muzyczne, plastyczne oraz aktywności poza placówką - wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też spotkania z ciekawymi ludźmi.

Dla grup zorganizowanych oraz uczestników indywidualnych zostanie przygotowana różnorodna oferta w punktach wakacyjnych zajęć specjalistycznych realizowana przez szkoły, młodzieżowe domy kultury, ogniska pracy pozaszkolnej, ogrody jordanowskie, biblioteki, domy kultury oraz organizacje pozarządowe. Ponadto w dzielnicowych i miejskich Ośrodkach Sportu i Rekreacji odbywać się będą zajęcia sportowe. Nie zabraknie imprez, zawodów, turniejów, konkursów i gier rekreacyjno-sportowych.

Udział w Programie będzie bezpłatny. Podobnie jak w latach ubiegłych pobierana będzie jedynie opłata za wyżywienie, w wysokości 7 zł za dwa posiłki dziennie, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w wakacyjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły.

Warszawski Program „Lato w Mieście 2018” będzie również realizowany w dziewięciu szkołach specjalnych.

Zapisy uczestników do Warszawskiego Programu „Lato w Mieście 2018” rozpoczną się 17 maja od godzin 12.00 przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stronie internetowej pod adresem: www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Zapraszamy!