Dzień Otwarty w 60tce

Festiwal Nauki i dobrej zabawy

We wtorkowy wieczór, 3 marca  w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwarty dla Rodziców z dziećmi, które wkrótce staną się uczniami klas pierwszych lub oddziałów przedszkolnych. Rodzice wzięli udział w spotkaniu z Dyrekcją szkoły, Kierownikiem świetlicy i przedstawicielami szkolnego Zespołu Pedagogiczno-Psychologicznego.

Dziećmi zaopiekowały się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. W grupkach zaczęliśmy pełną niespodzianek podróż po salach i korytarzach szkoły. W każdej sali czekali na dzieci nauczyciele klas starszych ze swoimi uczniami z propozycjami ciekawych zajęć z różnych dziedzin nauki. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach.

W programie Dnia Otwartego dla dzieci znalazły się:

- doświadczenia chemiczne i biologiczne z nauczycielami chemii i biologii – m.in. doświadczenia z wodą, niespodzianki z kolorami,

- spotkanie z książką w szkolnej bibliotece pod opieką pań bibliotekarek,

- spotkanie z piosenką i muzyką z nauczycielem muzyki i szkolnym chórem,

- spotkanie z nauczycielem plastyki i działania artystyczne,

- spotkanie z nauczycielem geografii i zabawy geograficzne – m.in. podróże palcem po globusie, planeta Ziemia,

- spotkanie z historią pod opieką nauczycieli historii,

- spotkanie ze zdrowym  ruchem i sportem z nauczycielami zajęć sportowych – m.in. tor przeszkód, zabawy ze sprzętem sportowym,

- spotkanie z  robotami Ozobotami w pracowni komputerowej z nauczycielami informatyki,

- spotkanie z polonistami i zabawy ze słowami – m.in. zabawy w skojarzenia,

- spotkanie z matematykami i udział w zabawach matematycznych – m.in. tangram, rebusy matematyczne, puzzle ułamkowe,

- spotkanie z językiem angielskim -  piosenka i zabawa pod opieką naszych anglistów,

- spotkanie z nauczycielami zajęć świetlicowych w szkolnych salach świetlicy- zabawy na Magicznym Dywanie i gry stolikowe.

Nauczycielom w szkolnych salach i na szkolnych korytarzach pomagali nauczyciele innych specjalności i starsi uczniowie, którzy tego dnia wsparli swoich nauczycieli i  odegrali ważną rolę w Dniu Otwartym.

Rodzice po spotkaniu informacyjnym dołączyli do swoich dzieci i mieli okazję uczestniczyć w zajęciach i zabawach, poznawać naszą szkołę, naszych nauczycieli i naszych uczniów.

Nasz  szkolny projekt „Dobry Start”, dotychczas realizowany głównie przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, to  m.in. .kilka popołudniowych spotkań z dziećmi, wizyty grup przedszkolnych w naszej szkole, współpraca z przedszkolami, wizyty naszych uczniów w zaprzyjaźnionych przedszkolach i zajęciami w Dniu Otwartym.

Dzień Otwarty z Festiwalem Nauki, który zorganizowaliśmy 3 marca 2020 roku to wspaniałe nasze szkolne wspólne przedsięwzięcie. Wszystkim, którzy przyczynili się  do zorganizowania  takiego spotkania dla rodziców i dzieci należą się ogromne brawa i podziękowania. Wielkie dzięki dla Pań Joanny Gąski i Agnieszki Piskorskiej za fotograficzne uwiecznienie wspólnie spędzonych chwil.

W imieniu nas wszystkich  z SP 60 -  Katarzyna Grodzka