Echo 60tki - Numer Specjalny Listopad 2020

Oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer naszej Szkolnej Gazetki.

Numer specjalny, bo świąteczny. Wszak właśnie dziś przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. A jak wszyscy wiemy Powstanie Listopadowe to patron 60tki.

Nie zdarzyło się jeszcze w ponad stuletniej historii naszej szkoły, aby jej święto nie zostało uhonorowane uroczystą akademią.

To właśnie w tym dniu najmłodsi składają przysięgę i zostają pasowani na uczniów naszej szkoły. To w tym dniu ubieramy strój galowy i z jeszcze większą dumą przypinamy szkolną tarczę. To w tym dniu powracamy do wydarzeń 1830 toku mając świadomość, że heroiczna odwaga i niezłomna wiara w Polskę miała przynieść nam niepodległość.

Od pamiętnej nocy, kiedy grupa młodych spiskowców pod wodzą Piotra Wysockiego atakiem na Belweder rozpoczęła akcję powstańczą mija właśnie 190 lat…

Numer Specjalny Szkolnej Gazetki – to jedyny sposób w jaki możemy w 2020 roku uszanować i uczcić tę rocznicę.

Treść Reduty Ordona, Nocy listopadowej czy Warszawianki wypada nam przeczytać z zaciszach własnych domów. Wypada, bo wartości o których opowiadają, a o które walczyli powstańcy są ponadczasowe.

Autonomia, niepodległość, wolność to najwyższe dobro, za które nasi przodkowie zapłaci swoim życiem. Winniśmy im cześć i pamięć.

Bardzo dziękujemy naszym uczniom pod kierownictwem pani Darii Soleckiej za zredagowanie i przygotowanie Echa Sześćdziesiątki. Wielkie podziękowania za twórczą kreatywność.

Gazetka - czytaj

Anna Oleszczuk