Szkoła w Koronie

Jest to trzyetapowy projekt zorganizowany przez Uniwersytet ciekawej historii "Duch". Jego celem jest rozwijanie kompetencji naukowych oraz promocję nauk humanistycznych, w tym szczególnie historii, wśród uczniów warszawskich szkół podstawowych oraz gimnazjów w dzielnicach Praga Południe, Praga Północ i  Targówek Każda zgłoszona klasa w ramach Projektu przechodzi przez trzy ścieżki edukacyjne:

• ODKRYWAM
  • TWORZĘ
  • WIEM

Uczniowie naszej szkoły - klasy 5a, 6b i 6c, pod kierunkiem pani Karoliny Nawrockiej jako jedni z pierwszych zgłosili swój udział w tym ciekawym przedsięwzięciu.

W październiku i lisopadzie, w pierwszym etapie projektu wzięli udział w warsztatach na temat historii Warszawy w XVI - XVII wieku. W drugim etapie wykonywali prace indywidualne  na ten sam temat. Ostatnim - trzecim działaniem był lutowy quiz historyczny, który młodzi odkrywcy historii pisali online.

Efektem końcowym ich pracy jest przyznanie 60tce tytułu

SZKOŁA W KORONIE.

27 kwietnia uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy dla klas, a  Pani Dyrektor  tabliczkę z tytułem Szkoły w Koronie.

Bardzo się cieszymy, że nasi uczniowie wykorzystali okazję do ciekawego odkrywania naszej przeszłości, a przy okazji przyczynili się do zdobycia kolejnego tytułu dla swojej szkoły.

BRAWO WY

Dziękujemy uczniom i pani Karolinie.

Więcej o projekcie