Z życia klasy 3b

Uwaga! Trujący grzyb!

Na pierwszą w tym roku szkolą wycieczkę udaliśmy się do Wojewódzkiej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej  w Warszawie. Uczestniczyliśmy tam w ciekawej lekcji dotyczącej grzybów. Dowiedzieliśmy się jak odróżniać grzyby jadalne od niejadalnych i trujących. Każdy, kto bez tej wiedzy wybiera się na grzybobranie naraża siebie i swoich bliskich na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wiadomo, czerwonego muchomora każdy zna, ale przecież nie tylko on jest groźny. Istnieje wiele gatunków trujących, które łudząco przypominają jadalne. Trzeba je wszystkie poznać, aby uchronić się przed groźnymi lub śmiertelnymi zatruciami. A jeżeli nie jesteśmy pewni, czy znaleziony grzyb jest jadalny, lepiej po prostu nie zabierać go z lasu.

Podsumowaniem spotkania było wykonanie pracy plastycznej związanej z tematem zajęć. To była naprawdę bardzo pouczająca lekcja.

Więcej fotek:)