Dzień Kuby

Republika Kuby – to państwo w Ameryce Środkowej położone na Morzu Karaibskim,

w archipelagu Wielkich Antyli.

Jej stolicą jest Hawana, a największe miasta to: Santiago de Cuba, Camagüey, Holguin, Guantánamo, Santa Clara.

Kuba to największa z wysp karaibskich, a na liście największych wysp świata zajmuje 16 miejsce.

Otoczona jest 1600 wysepkami, skałami i rafami.

Wyluzowany

Do hiszpańskojęzycznej Kuby - kraju salsy, cha-chy, mambo i rumby przeniosła nas Pani Jadwiga Clea Moreno-Szypowska. W zorganizowanym 25 kwietnia wydarzeniu wzięli udział  uczniowie najstarszych klas. W multimedialnej prezentacji przedstawiciele 7a i 7b pokazali bogatą tradycję, kulturę, obyczaje oraz różne ciekawostki kraju Ernesto Hemingwaya.  Największym zaskoczeniem i wielkim zaszczytem dla nas było przybycie do 60-tki samego Ambasadora Kuby, Pana Mr Juan Dagobero Castro Martinez. Pan Ambasador okazał się niezwykle miłym, ciepłym i pogodnym człowiekiem. Z pasją opowiadał o swojej ojczyźnie. Chętnie też odpowiadał na płynące z sali pytania.  Bez najmniejszych oporów zaśpiewał piosenkę pt. "Guantanamera", którą pod koniec spotkania zaprezentowały również dziewczęta ze szkolnego chóru, przy gromkim współudziale wszystkich zebranych.

Na zakończenie Pan Ambasador  i Pan Dyrektor wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego, który kilka dni wcześniej zorganizowała Pani Kasia Szlaska. Na pamiątkę, do rąk  Pana  Ambasadora trafił plakat wykonany przez Maję Ługowską z klasy 4b.