SPOTKANIE AUTORSKIE

"Jak powstaje książka"
We wtorek, 10.10.2018 r. klasy 2a, 2b, 2c, 3b brały udział w spotkaniu z panią Barbarą Szelągowską – autorką książek dla dzieci oraz z panią Moniką Jędrychowską – ilustratorką. W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się z procesem powstawania książki – od pomysłu, poprzez druk do sprzedaży w księgarni. Ilustratorka przedstawiła kolejne etapy przygotowywania ilustracji, począwszy od szkicu, obróbki komputerowej do druku.

Na zakończenie dzieci miały możliwość kupienia sobie wybranej książki z dedykacją autorki.

Dnia 10.10.2018 r. na spotkanie z klasami 1a, 1b, 1c przyjechały panie Barbara Szelągowska – autorka oraz Monika Jędrychowska – ilustratorka książek. Na zajęciach dzieci poznały znaczenie słów związanych z książką: pisarz, ilustrator, drukarnia, księgarnia oraz utrwalały zasady poszanowania książek. Przez całą lekcję uczniom towarzyszyła trzymetrowa, kolorowa stonoga Jadzia, która wywołała wśród nich wiele radości.