Akcje Szkolnego Wolontariatu

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU SZKOLNEGO

W tym roku mieliśmy wiele okazji do świętowania.

Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości wspomógł między innymi nasz zespół wolontariacki. Był on obecny na 30 Biegu Niepodległościowym, na którym obsługiwał szatnię biegaczy. Wolontariusze wykazali się wtedy niezwykłą wytrwałością i dobrymi chęciami. W dodatku grupa działających liczyła ponad 40 osób.

Wolontariusze nie łapią oddechu nawet na terenie szkoły, ponieważ wraz ze wspaniałymi opiekunami organizują kolejne akcje. Jedną z nich jest zbiórka środków czystości dla osób bezdomnych. Podkreślamy, że liczy się każda pomocna dłoń wyciągnięta w kierunku tej i innych akcji. Zbiórka zaczyna się  11.12.2018, a kończy 17.12.2018.

Kolejną działalnością charytatywną jest zgromadzenie jak największej ilości chusteczek nawilżanych, pieluszek jednorazowych, kaszek mlecznych, słoiczków, a także kredek, farb, flamastrów, mas plastycznych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych. Wszystko zbierane jest w ramach pomocy dla Domu Dziecka nr 9 w Warszawie oraz Domów dla Dzieci w Giżycku. Artykuły będą gromadzone od 3.12.2018 do 11.12.2018. Za każdą pomoc zespół wolontariuszy będzie niezwykle wdzięczny.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórkach. Liczymy na Państwa pomoc.

Wolontariusze SP60

Nasi wolontariusze na Warszawskim Biegu Niepodległości