Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem

•
  • Szanowni Rodzice, Uczniowie i przyjaciele 60tki,
  •
  • na terenie szkoły odbywa się akcja na rzeczy osób w kryzysie bezdomności. Zima jest czasem dla nich bardzo trudnym. Po pierwsze  ujemne temperatury zagrażają ich zdrowiu i życiu. Po drugie zbliżają się święta Bożego Narodzenia, które w naszym kraju są czasem wyjątkowym, zaś dla osób w tym kryzysie mogą być wyzwaniem.
  • Mam przyjemność w ostatnim czasie współpracować z Kamiliańską Misją Pomocy Społecznej, która prowadzi pensjonat św.Łazarza. Jest to miejsce szczególne. Jak same osoby w kryzysie bezdomności wspominają - naprawdę wspiera ich w powrocie do życia, które byłoby samodzielne i bardziej zadawalające. Jednak powrót do pewnej normalności nie jest wcale tak łatwy jak się może wydawać.
  • W związku z tym postanowiliśmy wesprzeć osoby w kryzysie bezdomności w tym trudnym momencie. Stan osobowy placówek bardzo mocno się zwiększa. Po konsultacji z dyrektor Pensjonatu św. Łazarza chcielibyśmy ogłosić zbiórkę środków czystości. Dzięki temu Pensjonat będzie mógł przeznaczyć środki finansowe na inne cele np. zbierają pieniądze na piec, aby otworzyć nowy budynek.
  • Co zbieramy?
  • -szampny
  • -pasty do zębów i szczoteczki,
  • -mydła,
  • -proszki do prania,
  • -i inne podobne środki do higieny i czystości,
  • Każda ilość się przyda!
  • W imieniu uczniów prowadzących wolontariat 60tki, będziemy wdzięczni za każde wsparcie AKCJI. Zbiórka potrwa do 17.12.2018 roku.
  • Jeśli chcieliby Państwo więcej dowiedzieć się o miejscu, które wspiera osoby w kryzysie bezdomności, to poniżej zamieszczamy link:
  • Serdecznie pozdrawiamy,
  • Karolina Nawrocka