Finalista Kacper Grąbczewski

Kacper Grąbczewski z klasy 6b odniósł kolejny sukces.

Tym razem w Warszawskim Konkursie Czytelniczym "Magia Lektur. Po raz 13 zorganizowała go Szkoła Podstawowa nr 285 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie, a honorowym patronatem objął Mazowiecki Kurator Oświaty.

Zgodnie z regulaminem, Kacper uczestniczył w pierwszym etapie szkolnym, gdzie miał za zadanie przeczytać komedię A. Fredry pt. „Zemsta” i rozwiązać test z pytaniami wielokrotnego wyboru oraz pytaniami otwartymi otrzymanymi od organizatora konkursu. Po zaliczeniu tego sprawdzianu, zdobywając najwyższą ilość punktów w szkole, Kacper zakwalifikował się do etapu międzyszkolnego.

Etap międzyszkolny składał się z dwóch części – półfinału i finału. Obie rozegrały się w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. W części półfinałowej uczestnicy rozwiązywali test. Do ścisłego finału przeszło trzynaścioro uczniów z najwyższą punktacją. Finał  miał charakter turnieju. Uczniowie stanęli do rywalizacji w konkurencjach związanych z treścią książki Aleksandra Fredry oraz wyszczególnionymi zagadnieniami. Uczestnicy mieli wykazać się spostrzegawczością, refleksem, dobrą pamięcią, umiejętnością skojarzeń, a przede wszystkim znajomością lektury.

Z ogromną radością informujemy, że Kacper sprostał zadaniom, wykazał się doskonałą znajomością "Zemsty" Aleksandra Fredry i otrzymał tytuł Finalisty XIII Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia Lektur".

Bardzo się cieszymy!!! Gratulujemy i życzymy Kacprowi nieprzemijającej czytelniczej pasji, która daje rozrywkę, jest źródłem wiedzy, inspiracji i wspaniałą przygodą w nieznane.

Anna Oleszczuk