"Od geografii do chemii" - sukces uczniów klas ósmych

W dniu 26.02.2019 r. odbył się I etap IV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych  „Od geografii do chemii”, organizowanego przez XXXVIII LO im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie. Miał on charakter testu internetowego, który uczniowie zdawali we własnych szkołach pod opieką swoich nauczycieli. W regulaminowym czasie test zakończyło 226 osób. Składał się on z 36 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Za każde pytanie uczestnik mógł otrzymać od 0 do 1 punktu. Za odpowiedź poprawną uznawano wyłącznie taką, która zawierała wszystkie poprawne odpowiedzi i żadnej błędnej. Uczestnicy otrzymali od 4 do 25 punktów.  Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy otrzymali 20 i więcej punktów.

Spośród uczniów naszej szkoły awansowało pięć osób: Ola Piszcz i Mikhail Malashchuk z klasy 8a oraz Mateusz Fidura, Marcel Mickiewicz i Łukasz Siudmak z klasy 8b. W sumie do finału weszło 22 uczniów z kilku szkół podstawowych i liceów. Ostatnie starcie i ogłoszenie listy laureatów odbyło się 12 marca.

Z ogromną radością informujemy, że Mikhail Malashchuk zdobył II miejsce, a Jego koledzy znaleźli się tuż za podium.

Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom oraz Pani Dorocie Banaś, która przygotowywała naszą grupę do konkursu. Życzymy wszystkim, aby ta przyrodniczo-geograficzna przygoda stała się pasją na kolejne lata i przyniosiła nowe sukcesy.

Anna Oleszczuk