"Pieniądze w gospodarce rynkowej"

Klasa 7a wzięła udział w warsztatach pt: "Pieniądze w gospodarce rynkowej", które przygotowali dla nas uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Nr 5 im. Stefana Kisielewskiego przy ul. Szczawnickiej 1.
Zajęcia interdyscyplinarne prowadzone były metodami prezentacji, wykładu, dyskusji oraz quizu. Uczniowie zapoznali się z historią, definicją a także funkcją  pieniądza na przestrzeni wielu lat. Dowiedzieliśmy się czym jest wartość nominalna i realna oraz do czego służą bitkoiny. Ciekawym elementem warsztatów było zapoznanie się ze sposobami sprawdzania zabezpieczeń polskich banknotów. Na koniec odbył się quiz podsumowujący, w którym zwyciężyła Małgosia Bolek i otrzymała tytuł "Młodego Przedsiębiorcy".

Agnieszka Piskorska