Sportowy sukces

W słoneczny poniedziałek, 27 maja, uroczyście odsłonięto mural poświęcony Kamili Skolimowskiej, najmłodszej mistrzyni olimpijskiej z Sydney 2000 w rzucie młotem. Jej wizerunek ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 312 im. Ewy Szelburg-Zarembiny przy ul. Umińskiego na Gocławiu.
Swoją obecnością wydarzenie to zaszczycili m.in. rodzice Kamili – pani Teresa i Robert Skolimowscy, brat sportsmenki Robert Skolimowski jr, biskup Marek Solarczyk i nowy proboszcz parafii pw. św. Patryka ks. Marek Kruszewski, radni Warszawy i Dzielnicy z przewodniczącym Rady Dzielnicy Praga-Południe Marcinem Klusiem na czele, szef miejskiego Biura Sportu Janusz Samel, prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusiniak i zastępca burmistrza Pragi-Południe Karol Kowalczyk. Imprezę uświetnili prawdziwi przyjaciele Kamili, znakomici sportowcy Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Marian Woronin i Piotr Małachowski.
Szkoła od wielu lat kultywuje pamięć o sportsmence, urządzając zawody lekkoatletyczne o Puchar Kamili Skolimowskiej. W zawodach udział wzięli przedstawiciele kilkunastu szkół podstawowych z dzielnicy. Wśród nich była też reprezentacja SP60.
Uczniowie rywalizowali w biegu na 60m., biegu na 600m. oraz rzucie piłka lekarską. Nasi zawodnicy zdobyli w tych konkurencjach wiele medali , a Mikołaj z kl.8 zdobył po jednym z każdej z nich.
Uwieńczeniem turnieju był bieg sztafetowy dziewcząt i chłopców klas 4-8, w którym reprezentacja „60” zajęła III miejsce. Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych sportowców :)

Monika Markiewicz