Wolność kocham i rozumiem...

Dziś, 4 czerwca 2019 roku przy dźwiękach polskiej muzyki lat 80-tych, uczniowie naszej szkoły spotykali się podczas przerw na górnym holu, aby upamiętnić 30 rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego parlamentu.

Na ścianach pojawiły się plakaty ukazujące symbole i bohaterów tamtych wydarzeń. Klasa 8 a zorganizowała konkurs historyczny - Kahoot w wersji polskiej i angielskiej. Wybór języka należał do uczestników. Można było sprawdzić zakres swojej wiedzy o narodzinach Solidarności, jej dokonaniach oraz o okolicznościach zorganizowania pierwszych wolnych wyborów.

Uczniowie 7 a pod czujnym okiem pani Agnieszki Piskorskiej urządzili ucztę, czyli zapewnili kawiarenkę ze smakołykami „jak za dawnych czasów”, o które z obiektywnych powodów 30 lat temu było niezwykle trudno.

Ania Wójkowska i Weronika Kalita przygotowały dla klas najstarszych prezentację i quiz dotyczący 4 czerwca 1989. Jak zawsze międzyklasowym zmaganiom towarzyszyło wiele emocji. Ostatecznie konkurs wygrała 8c.

Bardzo dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za dołożenie starań, aby ważne Święto Wolności i Solidarności pozostawało w naszej pamięci.

Karolina Nawrocka

Anna Oleszczuk