"To spotkanie w nas zostanie..."

„To spotkanie w nas zostanie,

wpadło w nas jak w wodę kamień.

Jeszcze jesteś obok mnie,

lecz co potem – kto to wie?”

Kiedy we wrześniu 2019 roku rozpoczynaliśmy nowy szkolny rok, nikt nie spodziewał się, że jego koniec będzie tak skrajnie innych niż wszystkie poprzednie. Bez obecności gości, sztandaru, ślubowania, części artystycznej, bez wszechogarniającej radosnej atmosfery. Za to z maseczką, która nie pozwoliła ocenić czy na buziach maluje się uśmiech, czy smutek...Tego, z czym przyszło zmierzyć się uczniom, nauczycielom i rodzicom w kończącym się roku nie zapomni nikt. Na pewno :(

• I w takich oto nietypowych okolicznościach pożegnaliśmy absolwentów, dla których zabrzmiał ostatni szkolny dzwonek 60tki.
  • Zachowując wszystkie zalecenia, uczniowie klas ósmych spotkali się w sali gimnastycznej, aby odebrać świadectwa. Pan dyrektor podziękował wszystkim za wysiłek i gratulował sukcesów. Panie Agnieszka Piskorska, Monika Markiewicz i Dorota Banaś z łezką w oku pożegnały swoich wychowanków, dziękując i udzielając ostatnich wskazówek. Bardzo miłym akcentem było wystąpienie pana Krzysztofa Mazura, nauczyciela wychowania fizycznego, który z niemniejszym wzruszeniem niż wychowawczyni podziękował uczniom klasy 8b za wspólny rok pracy. Amelka wręczyła panu Krzysztofowi grafikę swojego autorstwa.
  • Odczytano również list, który do swoich starszych kolegów i koleżanek przygotowali uczniowie klas siódmych:

Kochani Ósmoklasiści, Szanowni Absolwenci, Koleżanki i Koledzy,

z sukcesami ukończyliście pierwszy etap edukacji. Gratulujemy! Życzymy Wam, abyście potrafili cieszyć się osiąganymi sukcesami i abyście wyciągali trafne wnioski z porażek. Każdego dnia postępujcie tak, aby realizować swoje marzenia i osiągać zamierzone cele. Cieszcie się nowymi przyjaciółmi i nowopoznanymi ludźmi oraz tym, co przynosi każdemu z Was kolejny nowy dzień.

Bądźcie otwarci na wyzwania a przede wszystkim bądźcie wymagający wobec siebie samych, nawet wówczas gdy inni nie będą od Was wymagać wiele. Inwestujcie w siebie, bądźcie wytrwali, pracowici, pogodni i pełni optymizmu, wówczas kolejne sukcesy będą na wyciągnięcie ręki.

Cieszcie się życiem i pamiętajcie, że sześćdziesiątka zawsze ma dla Was otwarte drzwi.

Francuski pisarz Wiktor Hugo, powiedział: „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś się kończy.

Powodzenia zawsze i wszędzie – dumni z Was siódmoklasiści.

Nic dodać, nic ująć – Kochani, nie zapomnijcie o nas :)

Anna Oleszczuk