Woda nas uwodzi

Klasy 2a i 2b w kwietniu i w maju wzięły udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Ośrodek Ekologiczny „ŹRÓDŁA"

Polska ma zasoby wodne porównywalne z Egiptem – mamy najmniej wody spośród wszystkich krajów europejskich i amerykańskich. Musimy więc szczególnie o nią dbać.

Choć większość dzieci i wszyscy dorośli wiedzą, że wodę należy oszczędzać, to motywuje nas do tego nie ekologia, a rachunki. Niewielu z nas zwraca też uwagę na problem zanieczyszczeń komunalnych. Bombardowani reklamami detergentów i kosmetyków zużywamy ich coraz więcej, zanieczyszczając wodę, której oczyszczanie staje się coraz trudniejsze.

Mając na co dzień wodę w kranie, nie zastanawiamy się nad konsekwencjami jej niedoboru czy złej jakości. W ramach inicjatywy „Woda nas uwodzi” chcemy nie tylko nakłonić do oszczędzania i niezanieczyszczania wody, ale przede wszystkim dać argumenty, które pozwolą zbudować do tego wewnętrzną motywację.