Zielona Szkoła - Augustów 2014

W poniedziałek 26 maja klasa VIB wyjechała na "zieloną szkołę".

Celem ich podróży stała się Suwalszczyzna, a dokładnie miasto Augustów, który swoją historią sięga dawnych czasów  XVI wieku. Decyzję o założeniu osady podjął król Zygmunt II August. Jemu też miasto zawdzięcza swoją nazwę - początkowo August, potem Augustów.  Miasto leży w zasięgu obszaru „Zielonych Płuc Polski”, umiejscowiony nad rzeką Nettą, pomiędzy Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym, na skraju Puszczy Augustowskiej.

Tak więc uczniowie klasy VI B  nie tylko odreagowują szkolne stresy, ale też na pewno wspaniale się dotleniają. Wprawdzie pogoda trochę zawiodła, ale chyba nie psuje ona radości ze wspólnego, ostatniego już w tym składzie wyjazdu. Mamy nadzieję na obszerną relację po powrocie....

Fotografia miasta pochodzi ze strony: www.infopodlaskie.pl