Dzień Sportu 2014

Ten dzień wyzwala z nas ogromne pokłady radości i energii.

Sport to „mocna strona” 60-tki. I nic dziwnego, lekcje WF-u to przecież ulubiony przedmiot większości naszych uczniów. Z niecierpliwością więc wszyscy oczekiwali na Dzień Sportu. Zwykle odbywał się on na początku czerwca, ale tym razem pogoda i wyjazdy uczniów na zielone szkoły kazały poczekać dłużej. 17 czerwca klasy IV, V i VI stanęły do „walki” na szkolnym boisku.

Duża ilość konkurencji dała szansę wyboru i wystartowania każdemu. I tak rywalizowano w następujących dyscyplinach:

• palant,

• ringo,

• sztafeta w skokach na piłce,

• rzut poduszką,

• przenoszenie piłki lekarskiej,

• strzały do bramki – piłką nożną,

• quiz wiedzy o sporcie i życia szkoły,

• bieg sztafetowy.

Biorąc udział w rozgrywkach zawodnicy dawali z siebie wszystko, a nauczyciele - sędziowie czuwali nad przestrzeganiem przez zawodników przepisów bezpieczeństwa oraz zasad fair play.

Do walki „zagrzewał” pan Andrzej Gałach, który na bieżąco zdawał relację z wydarzeń sportowych. Bartek Małkiewicz przeprowadzał wywiady „na żywo”, a Gabrysia Gdak „przepytywała” z wiedzy o sporcie. W przerwach strudzeni zawodnicy odpoczywali stojąc w długiej kolejce po słodkiego gofra z bitą śmietaną.

Na zakończenie wszyscy z ogromnym entuzjazmem przywitali pana Michała Kurpeta, który poprowadził taniec z elementami aerobiku, czyli bijącą w ostatnich latach rekordy popularności zumbę.

To był bardzo udany dzień. Cytując uczniów było „emocjonująco, wesoło i bardzo smacznie.

Bardzo dziękujemy organizatorom - pani Monice Markiewicz i panu Grzegorzowi Fidurze. Już czekamy na Dzień Sportu 2015.