Festiwal pieśni patriotycznych

Jak długo w sercach naszych.

8 listopada chór 60tki wziął udział w wyjątkowym wydarzeniu.

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy  zorganizował Festiwal Pieśni Żołnierskiej i Patriotycznej "Jak długo w sercach naszych". Odpowiadając na zaproszenie zgłosiliśmy się do udziału w tej ważnej uroczystości. Uczestnikami byli śpiewający soliści, zespoły i chóry w wieku "od przedszkola do seniora". Niezależnie od wieku wszyscy występujący wykonywali wybrane przez siebie pieśni i piosenki z wielkim przejęciem i zaangażowaniem. Każdy pragnął zaprezentować się jak najlepiej. Nasz chór zaśpiewał dwie piosenki - "Pichotę" i "Mury". Na zakończenie na scenie pojawił się Zespół Reprezentacyjny Wojska Polskiego, który dał wspaniały koncert polskich pieśni patriotycznych. Było to niezwykłe spotkanie z polską historią. Publiczność miała łzy w oczach.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim uczniom, którzy poświęcili swój sobotni, wolny czas. 31osób, w tym siedem absolwentek nie zważając na deszcz i dość późną porę pojechało do Starej Miłosnej. Wielka frajdą było spotkać się i śpiewać z taką grupą. Dziękuję moim ukochanym dziewczętom z byłej klasy VI A i VI B, które już pożegnały naszą szkołę, ale wciąż o nas pamiętają. To była super integracja. Oby tak dalej. Również dziękuję pani Piszcz, panu Fidurze oraz licznej grupie rodziców, którzy zechcieli nam towarzyszyć w wyprawie. Naprawdę czuliśmy się zaopiekowani.

Jeszcze raz wielkie dzięki:)

Anna Oleszczuk

A oto relacja fotograficzna