Ruszył szkolny wolontariat

UWAGA! UWAGA!

Ruszyła nowa szkolna inicjatywa -

dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych  ...

WOLONTARIAT 60tki :)))

Postanowiliśmy zaangażować się we  współpracę z domowym hospicjum księży Marianów (www.hospicjum-domowe.waw.pl). Pomysłodawcami byli rodzice i pani dyrektor. Projekt ten spotkał się z ogromnym, pozytywnym przyjęciem w klasach szóstych.
Wolontariat organizują 6a, 6b, i 6c. Opiekunami są katecheta Piotr Rostkowski i pani Justyna Dańda - nauczycelka języka angielskiego. W ostatnich dniach odbyły się już dwa spotkania! Pierwsze dotyczyło zapoznania z tematyką wolontariatu i tego czym on jest. Na czym polega bezinteresowna praca na rzecz hospicjum. Drugie spotkanie było już żywiołową burzą pomysłów uczniów, co można zrobić w 60tce jeszcze w tym roku. W najbliższym czasie ogłosimy swoje zamiary i liczymy na duże wsparcie ze strony rodziców.