W świecie baśni

W ramach cyklu "Podróże z językiem polskim" 9 lutego odbył się kolejny etap konkursu dla uczniów klas IV - VI. Udział w nim wzięły drużyny składające się z 3 uczniów reprezentujących swoją klasę. Pytania dotyczyły najpiękniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą na temat znajomości treści wybranych utworów, a także życiorysu autora. Ponadto do zadań należało rozwiązanie krzyżówki lub ułożenie puzzli.

Najlepiej "W świecie baśni" poradzili sobie uczniowie z klasy 4b, którzy zajęli I miejsce. Na II miejscu uplasowały się dwie drużyny: klasa 5c i 6b. Natomiast III miejsce należało do uczniów z klasy 6a. Zwycięzcy otrzymali dyplom, drobny upominek oraz ocenę celującą z języka polskiego. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy.

Wszystkim, którzy rywalizowali w zmaganiach konkursowych serdecznie dziękuję za udział!

Już niedługo kolejny etap - "Świat frazeologii".

Zapraszam do udziału!! (szczegóły wkrótce)

Katarzyna Łukaszewska