Szkolny konkurs geograficzny

•
  • W marcu odbyły się dwa etapy szkolnego konkursu geograficznego „Mistrz orientacji na mapie Europy”. Konkurs przewidziany był dla klas 6 i 7, ale wystartowała w nim także trójka uczniów z klas 4 i 5.
  • Łącznie wzięło w nim udział 24 uczniów.

Etap 1 obejmował znajomość mapy politycznej Europy.

100% prawidłowych odpowiedzi uzyskali:

Adam Witek - 6c; Daniel Tołwiński - 6b; Wanda Świetlik - 5a; Ania Popielec - 4c; Marcel Mickiewicz - 7b; Szymon Garczyński  - 7b. Do etapu 2 zakwalifikowało się 19 uczniów.

W etapie 2 uczniowie zmagali się z zadaniami polegającymi na  lokalizowaniu na mapie konturowej Europy elementów linii brzegowej, głównych łańcuchów górskich, wyżyn i nizin, wybranych rzek oraz państw.

Końcowa klasyfikacja ustalona została na podstawie sumy punktów z obu etapów.

1 miejsce

Adam Witek                       6c           100 % punktów z dwóch etapów

Daniel Tołwiński              6b           98,5

Wanda Świetlik                5a           98,5

Marcel Mickiewicz          7b           99,2

2 miejsce

Mikhail Malashchuk        7a           91,7

Szymon Garczyński          7b           94,7

3 miejsce

Lena Król                                  7a           86,5

Kinga Zych                               6c           88,0

Wiktoria Szachsznajder         7c           88,7

Łukasz Siudmak                      7b           83,4

Okazało się, że w naszej szkole mamy wielu „Mistrzów orientacji na mapie Europy”. Serdecznie gratulujemy, szczególnie dziewczynkom  z klas 4 i 5 , które udowodniły, że można z powodzeniem konkurować ze starszymi uczniami, gdy z determinacją i systematyczną pracą rozwija się swoje zainteresowania. I tu wielkie dzięki dla ... Pana Rafała Florjanowicza, który od dawna organizuje zawody w rozpoznawaniu państw po ich flagach, co inspiruje dzieci do dalszego poznawania świata.

Anna  Dębińska-Żytkiewicz