Zakręcona akcja

Od wielu lat 60-tka uczestniczy w różnych charytatywnych akcjach.

Na przykład zbieramy plastikowe nakrętki, które przekazujemy organizacjom działającym na rzecz potrzebujących. Aby to przedsięwzięcie jeszcze bardziej zaistniało w naszej świadomości postanowiliśmy na chwilkę "zagospodarować" zebrane kolorowe korki.

Tak powstał pomysł ułożenia logo szkoły. Narodził się on na na warsztatach ogólnopolskiego, systemowego projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Szkoła Współpracy - uczniowie i rodzice kapitałem społeczym nowoczesnej szkoły". Jest to nowatorskie przedsięwzięcie, którego jednym z najważniejszych celów jest wprowadzenie w szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły. Przedstawicielkami z grupy uczniowskiej są Zuzia Maciejewska z 5b oraz Julka Bartczak z 6b.

Rozpoczęły się przygotowania. Powiadomiliśmy o akcji całą szkołę i poprosiliśmy o współpracę. Starsze klasy wymyśliły projekt.

Kiedy uzbieraliśmy napraaawdę duuużo nakrętek spotkaliśmy się, żeby je posegregować kolorami. 7 maja na dolnym holu rozpoczęło się układanie . Do pracy zgłaszli się kolejno młodsi i starsi uczniowie z wychowawcami. Zabawy było co niemiara. Po kilku godzinach na podłodze pojawiła się ogromna "60-tka" na kolorowym tle. Wszystkim zrobiło się żal, że owoc naszej wspólnej pracy będzie tak krótkotrwały. Cieszy nas jednak ten razem spędzony czas. Logo powstało dzięki współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli. Pani Agata i pani Patrycja perfekcyjnie zapanowały nad przebiegiem całej akcji. Wszystkim zaangażowanym bardzo, bardzo DZIĘKUJEMY !!!