Święto Niepodległości

6 listopada na piątej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie klas IV-VI wraz ze swoimi nauczycielami zgromadzili się na sali gimnastycznej.

Celem spotkania było zbliżające się Święto Niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VI b pod kierunkiem Pani Heleny Śnitko. Pieśni patriotyczne zaśpiewał chór 60-tki.

Podczas 45 minutowej lekcji historii aktorzy starali się wyjaśnić co oznacza trudne słowo „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Dzisiaj wszyscy żyjemy w wolnym kraju. Jest to tak oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy...Jednak musimy pamiętać, że nie zawsze tak było, a wolność Polacy okupili własną krwią...Wydarzenia z listopada 1918 roku są jednymi z najważniejszych w naszej historii, dlatego nie wolno nam o nich zapomnieć. Radośnie więc świętujmy dzień, który przyniósł nam upragnioną niepodległość.