#RekordDlaNiepodległej

Dziś, 9 listopada 2018 roku, o symbolicznej godzinie 11.11, razem z ponad 20 tysiącami przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych w kraju i za granicą, 60-tka zaśpiewała 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wykonując wspólnie polski hymn narodowy nasza szkolna społeczność przyłączyła się do akcji "Rekord dla Niepodległej".

Śpiewaliśmy w dwóch grupach. Młodsi uczniowie z klas 0-3 na dużym holu, a starsi z klas 4-8 w sali gimnatycznej. Nikt nie szczędził sił i zaangażowania. Nie dało się ukryć wzruszenia, gdy "Jeszcze Polska nie zginęła" brzmiało siłą prawie 600 głosów. Śpiewaliśmy z żarliwością dla tych, którzy walczyli za naszą niepodległość, śpiewaliśmy dla Rzeczpospolitej, śpiewaliśmy dla siebie.