Szkoła Podstawowa nr 60 im. Powstania Listopadowego

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 4156964
  • Do końca roku: 238 dni
  • Do wakacji: 49 dni

Grand Prix Konkursu za film pt. Z "Zośką" w Powstaniu

IX Edycja Konkursu dla młodzieży szkół warszawskich.

 

W marcu bieżącego roku nasi uczniowie pod kierunkiem pani Karoliny Nawrockiej zgłosili się do udziału w  IX Edycji  Konkursu "Arsenał Warszawa".  Jego organizator to Stowarzyszenie Karan, rolę Przewodniczącej Rady Programowej Konkursu pełni Honorowa Obywatelka Warszawy, wybitna pisarka - pani Barbara Wachowicz.
Prace konkursowe zawsze są poświęcone historii, sztuce, kulturze stolicy, sławnym Polakom, którzy wpisali się  w jej dzieje. Jak podaje Stowarzyszenie: "Celem Programu „ARSENAŁ WARSZAWA” jest ewokowanie zainteresowania młodzieży szkół licealnych i gimnazjalnych Stolicą i wszystkimi barwami jej przeszłości i teraźniejszości. Pokochać Stolicę i jej dzieje oraz ocalić od zapomnienia ludzi, wydarzenia i miejsca wpisane w Jej los – oto czołowe przesłanie Programu „ARSENAŁ WARSZAWA”.

W tym roku - w IX Edycji nasza 60tka była jedyną szkołą podstawową, która postanowiła sprostać regulaminowi konkursu.

Przez dwa miesiące grupa ochotników wykonała bardzo trudną, ale i ogromnie ciekawą pracę. Jej tematem było Powstanie Warszawskie, a dokładniej losy żołnieży batalionu "Zośka". Swoje zadanie chłopcy potraktowali bardzo poważnie. Przez kilka sobót i niedziel "biegali" po Warszawie z kamerą w ręku i dokumentowali miejsca związane z wydarzniami tamtych dni. Przeglądali historyczne źródła, oglądali zdjęcia, odwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego, wiele razy spotykali się z panią Karoliną, która służyła swoją wiedzą, konsultowli swoje pomysły z rodzicami, którzy także bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. W wyniku ich działań powstał 9 - minutowy film, który jest historią "Zośki" w pigułce.

 A teraz najważniejsze!!!

Uroczyście informujemy, że spośród kilkudziesięciu konkursowych prac to Mikołaj Fiedorczuk, Eugeniusz Karlow z klasy VI C oraz Konrad Paszko i Jan Kwiatkowski z klasy VI A wywalczyli wyróżnienie. Natomiast uczniowie z klasy VI B - Jan Stempowski, Jan Lubaczewski, Łukasz Kordelasiński, Marek Gibowski i Jakub Jaworski zdobyli Grand Prix Konkursu za film pt.: Z "Zośką" w Powstaniu.

22 czerwca o godzinie 12.00  na finałowej gali w Muzeum Niepodległości w Warszawie, w obecności licznie zgromadzonych osobistości "nasza ekipa" odebrała swoje nagrody. Na zakończenie uroczystości  zwycięzcy  z panią Karoliną na czele udzielili któtkiego wywiadu Pierwszemu Programowi Polskiego Radia.

Nie da się ukryć, że sukces szóstoklasistów sprawił nam ogromną radość i jest pięknym akcentem kończącego się właśnie roku szkolnego. Chłopaki - bardzo Wam dziękujemy, gratulujemy i życzymy, aby Tadeusz Zawadzki i jego kompani zawsze byli  wzorem, a zwycięstwo w konkursie stało się dla Was początkiem fascynującej, historycznej przygody. Jesteśmy z Was dumniUśmiech

Zobacz film