Zimowe dyktando

Drodzy Uczniowie :)

Wprawdzie ferie dopiero się rozpoczęły i na pewno marzy się Wam słodkie lenistwo, jednak właśnie pojawiła się dla Was ciekawa propozycja.

Otóż wraz ze startem świątecznej przerwy portal Dyktanda.pl  zaprasza do zabawy. Od dziś w polskich szkołach rozpocznie się Zimowe Dyktando i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w portalu będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi, a także czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda - im krótszy, tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogły wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator postarał się o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do serwisu Legimi.

Rozwiązywanie dyktand w serwisie Dyktanda.pl polega na uzupełnianiu zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

Dołączyć do konkursu można pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Udział w konkursie to pożytwczna rozrywka idąca w parze z utrwalaniem zdobytej w szkole praktycznej wiedzy z elementem rywalizacji. Zachęcamy do udzialu w konkursie.