Dzień Otwarty SP 60

DZIEŃ OTWARTY  w naszej  szkole – 20 lutego 2024 r.  - Festiwal Nauki   i dobrej zabawy

We wtorkowy wieczór 20 lutego 2024 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Otwarty dla Rodziców z dziećmi, które wkrótce staną się uczniami klas pierwszych. Rodzice wzięli udział w spotkaniu z Dyrekcją szkoły, Kierownikiem świetlicy, nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej i przedstawicielami szkolnego Zespołu Pedagogiczno-Psychologicznego.

Dziećmi zaopiekowały się nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele uczący w klasach I-III, nauczyciele wspomagający i nauczyciele świetlicy. W grupkach zaczęliśmy pełną niespodzianek podróż po salach i korytarzach szkoły. W kilku pracowniach  czekali na dzieci nauczyciele klas IV-VIII       ze swoimi uczniami z propozycjami ciekawych zajęć z różnych dziedzin nauki. Dzieci wzięły udział w różnorodnych zabawach.

W programie Festiwalu Nauki Dnia Otwartego  dzieci odwiedziły kilka ciekawych miejsc naszej szkoły:

- Pracownię Biologiczną

- Pracownię Matematyczną

- Pracownię Artystyczną

- Pracownię Informatyczną

- Pracownię Historyczną

- Pracownie Polonistyczne

- Bibliotekę Szkolną

- Świetlicę  Szkolną

- Sale klas I-III

Nauczycielom w szkolnych salach pomagali starsi uczniowie, którzy tego dnia wsparli swoich nauczycieli i odegrali ważną rolę  w Dniu Otwartym.

Rodzice po spotkaniu informacyjnym dołączyli do swoich dzieci i mieli okazję poznawać naszą szkołę, naszych nauczycieli i naszych uczniów.

Nasz  szkolny projekt „Dobry Start”, dotychczas realizowany głównie przez zespół nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, to  m.in. kilka popołudniowych spotkań z dziećmi, wizyty grup przedszkolnych na lekcjach w naszej szkole, współpraca  z przedszkolami i zajęciami w Dniu Otwartym. To już trzeci Dzień Otwarty, w którym wzięli udział także nauczyciele i uczniowie klas IV-VIII.

Dzień Otwarty 2024 z Festiwalem Nauki to ważne, wspaniałe nasze szkolne, wspólne przedsięwzięcie. Wszystkim, którzy przyczynili się                        do zorganizowania kolejnego spotkania dla rodziców i dzieci należą się ogromne brawa  i podziękowania.

Zapraszamy nowych uczniów do naszej  SP 60.

W imieniu NAS  WSZYSTKICH  z  SP 60 -  K.G.