Szkoła Podstawowa nr 60 im. Powstania Listopadowego

Jadłospis

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 4189518
  • Do końca roku: 229 dni
  • Do wakacji: 40 dni

Chór 60tki "Żyj swobodo, Polsko żyj"

Chór szkolny 60tki miał zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniuUśmiech

29 listopada przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Listopadowego. To 184 lata temu grupa młodych spiskowców rozpoczęła akcję powstańczą atakiem na Belweder. Ponieważ od 49 lat Powstanie Listopadowe jest naszym patronem spotkało nas szczególne wyróżnienie.

W miniony czwartek przybyła do nas wybitna pisarka - Pani Barbara Wachowicz, aby osobiście zaprosić szkolny chór do udziału w uroczystym wieczorze poświęconym historii, tradycji, legendzie Powstania Listopadowego. I właśnie dziś wybraliśmy się do Muzeum Niepodległości, aby uczestniczyć w tym podniosłym wydarzeniu. 

Usłyszeliśmy fragmenty arcydzieł poświęconych Powstaniu takich jak "Kordian" Juliusza Słowackiego, "Reduta Ordona" Adama Mickiewicza, "Warszawianka" i "Noc Listopadowa" Stanisława Wyspiańskiego, a także najpiękniejsze pieśni powstańcze. Wieczór prowadziła Pani Barbara Wachowicz, która w niezwykle wzruszający sposób wprowadzała publiczność w atmosferę tamtych dni. W koncercie wzięli udział absolwenci Akademii Teatralnej,  Chór Reprezentacyjny Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, chór Szkoły Podstawowej nr 215 im. Piotra Wysockiego oraz Chór 60 tki. Czuliśmy się onieśmieleni mogąc wystąpić na jednej scenie obok tak wspaniałych artystów. Był to dla nas ogromny zaszczyt. Cieszymy się, że mieliśmy szansę uczyć się od najlepszych, ale także pochwalić się znajomością pięknego, patriotycznego repertuaru.Dziękujemy za przejmującą lekcję historiiMrugnięcie.

P.S. Również serdecznie dziękujemy naszej pani dyrektor Izabeli Pielat-Świerczyńskiej, pani Ali Piszcz oraz licznej grupie rodziców, którzy nam towarzyszyli i trzymali za nas kciukiMrugnięcie

 

obrazek pochodzize strony Muzeum w Wilanowie

A oto zdjęciowa relacja z dzisiejszego dniaMrugnięcie