Szkoła Podstawowa nr 60 im. Powstania Listopadowego

Jadłospis

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 4189807
  • Do końca roku: 228 dni
  • Do wakacji: 39 dni

Przyrodniczy suces

 

 

  • 22 marca 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły  -  chętni uczniowie z klas VI  i VII wzięli udział w II Edycji Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotów Przyrodniczych  „Od geografii do chemii”.  Konkurs  adresowano do  klas I i II gimnazjów oraz klas VII szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego. Pierwszym etapem był test internetowy, który uczniowie pisali w szkołach, pod opieką swoich nauczycieli. Naszych konkursowiczów przygotowywała i czuwała nad nimi pani Dorota Banaś.

Spośród uczestników kilkunastu szkół wyłoniono dwudziestu trzech finalistów, którzy 24 kwietnia 2018 roku rozwiązywali kolejne zadania, tym razem  w placówce organizatora, czyli w XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Kostki-Potockiego w Warszawie.

  • Z dumą informujemy, że dwaj nasi uczniowie - Bartek Barc z klasy VIC (któremu należą się szczególne gratulacje, ponieważ w klasie  siódmej będzie dopiero po wakacjach) oraz  Michał  Malashchuk  z  klasy VIIA z sukcesem ukończyli I etap konkursu i wzięli udział w finale. Ostatecznie wrócili do szkoły z wyróżnieniami. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Gratulujemy naszym przyrodnikom i życzymy kolejnych sukcesów w ciekawej geograficzno - chemicznej dziedzinie.

Wypada jeszcze dodać, iż zdobywcą III miejsca w tym konkursie został nasz absolwent - Janek Wójkowski, aktualnie uczeń ostatniej klasy gimnazjum im. Bolesława Prusa w Warszawie. Jankowi również serdecznie gratulujemy :)