Dobry Start 2022 – Przedszkolaki z przedszkola nr 411 w naszej SP60

19 i 23 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole dzieci z nauczycielami i opiekunami  z Przedszkola nr 411 „Akademia Króla Stasia” w Warszawie.

Przedszkolaki wzięły udział, w przygotowanych  przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej,  lekcjach w klasach pierwszych lub drugich. Razem z uczniami wykonywali szkolne zadania i różnorodne prace. Były też ruchowe zabawy i  wesołe śpiewanie.

Nauczycielki świetlicy zaprosiły przedszkolaków do świetlicowej sali. Dzieci budowały z klocków różne, wspaniałe konstrukcje, bawiły się ruchowo na Magicznym Dywanie i poznały łamigłówkę sudoku.  Wspólnie z nauczycielem rozwiązywały sudoku obrazkowe online, a potem próbowały indywidualnie rozwiązywać przygotowane obrazkowe łamigłówki.

Spotkania przyniosły wszystkim dużo radości, a przyszłym uczniom dobre wrażenia z pobytu w szkole.

Wszystkim przedszkolakom życzymy dobrego, udanego startu w klasie pierwszej! W imieniu nauczycieli edukacji wczesnoszkolne i nauczycieli świetlicy.

Katarzyna Grodzka